×

Błąd

[sigplus] Critical error: mod_sigplus (sigplus module) requires plg_sigplus (sigplus plug-in) to be installed. The latest version of plg_sigplus is available from JoomlaCode.

Historia miłosna z puszką w tle. Kim jest tajemnicza dziewczyna z podartego zdjęcia?

Tajemnicze zdjęciePrawdziwa miłość niejedno ma oblicze. W czasach, gdy w Polsce nie było telefonów komórkowych i Internetu, jedną z oryginalnych form wyznawania miłości było osobiste zdjęcie z dedykacją. Głębokie uczucie, jakim obdarzało się drugą osobę, nie zawsze musiało być odwzajemnione. Czy niespełniona miłość może mieć coś wspólnego z puszką? Poznajcie historię tajemniczego zdjęcia...

 

 

Pierwsza połowa lat osiemdziesiątych XX wieku. Ona - piękna i młoda, wyznaje miłość niejakiemu Maciejowi, ofiarując mu swoje zdjęcie z piękną dedykacją. "Nie kochaj serc wielu, miej jedno wybrane i niech to jedno będzie przez całe życie przez Ciebie kochane". Niejeden mężczyzna chciałby takie piękne słowa otrzymać od ukochanej. Miłość kobiety ze zdjęcia i Macieja być może nie przetrwała próby czasu. Mężczyzna ze złości drze zdjęcie na cztery części i wrzuca je do puszki po napoju Sinalco Cola. W tamtych czasach raczenie się tego rodzaju płynami należało do rzadkości. Kto miał znajomości i możliwości, mógł szpanować na dzielnicy, trzymając w ręku świeżo otwartą puszkę z zachodnim napojem. Czy tak było w przypadku Macieja? Opakowanie ostatecznie na trzydzieści lat (orientacyjnie) stało się skrytką podartego zdjęcia.

 

 

Podczas przeglądu ostatnich nabytków w kolekcji z wnętrza starodawnej puszki Sinalco Cola wypadł fragment zdjęcia. Wnet okazało się, że w opakowaniu schowane były 3 z 4 elementów układanki. Brakuje teoretycznie najważniejszej - z imieniem kobiety uwiecznionej na zdjęciu. Za to jej wizerunek, choć podarty, zachował się wyśmienicie. Może ktoś z Was drodzy czytelnicy lub wasi rodzice rozpoznają tę panią? A może odezwie się sam Maciej i wyjawi powody, dla których zdjęcie ukochanej skończyło podarte na dnie pustej puszki? Czy poznamy historię miłości dwóch nieznanych nam osób?

Tajemnicze zdjęcie

Kim jest tajemnicza dziewczyna, której podarte zdjęcie przez lata skrywała stara puszka po napoju?

Tajemnicze zdjęcie - dedykacja

Dedykacja, jaką napisała prawdopodobnie Maciejowi właścicielka zdjęcia.

Sinalco Cola

Puszka, w której ukryte były fragmenty zdjęcia. Sama w sobie liczy co najmniej 30 lat.

Jesteś tutaj: Start Puszkomania Ciekawostki Historia miłosna z puszką w tle. Kim jest tajemnicza dziewczyna z podartego zdjęcia?

Galeria

[sigplus] Critical error: mod_sigplus (sigplus module) requires plg_sigplus (sigplus plug-in) to be installed. The latest version of plg_sigplus is available from JoomlaCode.

Google+