×

Błąd

[sigplus] Critical error: mod_sigplus (sigplus module) requires plg_sigplus (sigplus plug-in) to be installed. The latest version of plg_sigplus is available from JoomlaCode.

Nowa oranżada w puszce od Helleny

Hellena logoSmak dzieciństwa. Dawniej oranżada sprzedawana była w tzw. krachlach (butelkach z zamknięciem pałąkowym), a następnie w opakowaniach kapslowanych i plastikowych woreczkach. Dopiero w 2002 roku Przedsiębiorstwo Produkcyjne Hellena S.A. jako pierwszy producent napojów w Polsce umieścił ową pomarańczowo-landrynkową miksturę w puszce. 12 lat później na rynku pojawiła się najnowsza jej odsłona. Projekt graficzny opakowania przypomina pierwowzór sprzed ponad dekady.

Warto przy okazji prezentacji nowej puszki sygnowanej logo Hellena wspomnieć, iż wielki powrót oranżady sprzedawanej w takiej właśnie postaci nastąpił w 2009 roku. Wówczas niektóre serwisy internetowe informowały (powielając notabene lekko przekłamanego newsa), iż „Oranżada YOO!” (bo taką nazwę otrzymał produkt po kilkuletniej przerwie w produkcji) to pierwsza na rynku zapuszkowana oranżada. W rzeczywistości debiut tegoż napoju w aluminiowym opakowaniu nastąpił na początku XXI wieku.

 

 

Jak wygląda nowa oranżada w puszce z Helleny?


Nowy projekt graficzny Oranżady z Helleny nawiązuje do pierwowzoru sprzed 12 lat. Identyczny kształt logo i szampański kieliszek (nieco odświeżony i co najważniejsze, tym razem ze słomką!) to pierwsze rzeczy, które rzucają się w oczy po spojrzeniu na oba opakowania.

Orandżada Hellena w puszce: design 2002 vs. 2014.

Autor nowej szaty graficznej puszki skorzystał zatem z gotowego rozwiązania. Powielone zostały bowiem nawet elementy tła pod postacią kulek, cukierków i odwróconej spirali. Zgodnie z modą panującą od pewnego czasu wśród producentów napojów gazowanych, nowe opakowanie zawiera w widocznym miejscu informację, iż napój nie zawiera sztucznych słodzików. Porównajmy zatem składniki obu wersji oranżady.

 

Składniki oranżady Hellena (2014):

Woda, cukier, dwutlenek węgla, regulator kwasowości: kwas cytrynowy; aromat, zagęszczony sok z czarnej marchwi.

 

Składniki oranżady Hellena (2002):

Woda, cukier, dwutlenek węgla, zagęszczony sok owocowy, regulator kwasowości – kwas cytrynowy, aromat identyczny z naturalnym, przeciwutleniacz – kwas askorbinowy, substancje konserwujące – sorbinian potasu, benzoesan sodu. Konserwowany chemicznie.

Dawniej jednym ze składowych elementów napoju o czerwonej barwie był sok owocowy. Obecnie zastępuje go czarna marchew. Produkcja nowej oranżady odbywa się bez przeciwutleniacza i substancji konserwujących, chociaż stosowane w przeszłości organiczne związki chemiczne E200, E201 i E300 nie są uznawane powszechnie za szkodliwe (o ile przyjmuje się je w rozsądnych dawkach).

Niewielka zmiana składu napoju przeniosła się korzystnie na jego smak. Już poprzednia odsłona o nazwie YOO! nawiązywała do lat świetności oranżady w Polsce. Tak jest i teraz. Najnowsza oranżada z Helleny w puszce jest po prostu smaczna i godna polecenia.

Wartość odżywcza 100 ml napoju: wartość energetyczna 150 kJ / 35 kcal, 0 g tłuszczu, w tym kwasy nasycone 0 g, węglowodany 8,6 g, w tym cukry 8,6 g, białko 0 g,  sól < 0,01 g.

W kampanię reklamową oranżady z Helleny zaangażowano jeden ze słynniejszych polskich kabaretów Ani Mru-Mru. Każdy z jego członków występuje osobno, prezentując w zabawny sposób konkretną muzyczną odsłonę przeboju „Zabiorę cię” z repertuaru zespołu Kancelarya. Chociaż w reklamach nie ma puszki, to jednak warto rzucić okiem, jak wygłupiają się Michał, Marcin i Waldemar. Który z nich wypadł najlepiej?

 

 

 

 

Ciekawostki dotyczące napojów Hellena:

Kilka faktów z działalności firmy Hellena i jej produktów:

  • Przedsiębiorstwo Produkcyjne Hellena S.A. zostało założone w 1991 roku.
  • Hellena była jednym z pierwszych producentów napojów w puszkach w Polsce.
  • Pierwsze puszki z Helleny pojawiły się w sprzedaży już w 1992 roku. Początkowo były to smaki: Cola, Orange, Lemon, Grapefruit, a następnie Kiwi i Tonic.
  • Hellena ogłosiła upadłość w 2005 roku.
  • W 2007 roku firmę wykupiła Jutrzenka (obecnie Jutrzenka Colian) i jeszcze w tym samym roku na rynek powróciły produkty sygnowane logo Hellena.
  • Pierwszy raz oranżada w puszce została wypuszczona na rynek przez Hellenę w 2002 roku.
  • Powrót oranżady w puszce odnotowano w 2009 roku.
  • !!! Z ostatniej chwili - Hellena nie była pierwszym producentem oranżady w puszce! Więcej info niebawem.
Jesteś tutaj: Start Nowości Puszki napojowe Nowa oranżada w puszce od Helleny

Galeria

[sigplus] Critical error: mod_sigplus (sigplus module) requires plg_sigplus (sigplus plug-in) to be installed. The latest version of plg_sigplus is available from JoomlaCode.

Google+