×

Błąd

[sigplus] Critical error: mod_sigplus (sigplus module) requires plg_sigplus (sigplus plug-in) to be installed. The latest version of plg_sigplus is available from JoomlaCode.

Tsubasa Oozora powrócił!

Tsubasa i spółka na puszkach. Źródło obrazka: http://www.lemonsoda.it/limitededitionhollyebenji/Bohater jednej z najpopularniejszych na świecie anime powrócił w wielkim stylu. Tsubasa Oozora i jego koledzy to twarze tegorocznej, limitowanej edycji włoskich puszek Oransoda i Lemonsoda. Obok Kapitana Hawka (10) podziwiać możemy jego kilku przyjaciół:  Kojiro Hyuga (10), Genzo Wakabayashi (1), Jun Misugi (14) oraz braci Tachibana: Masao i Kazuo (41). Producent napojów Davide Campari - Milano udostępnił również internetową grę o nazwie "Corri Holly, corri" ("Biegnij Tsubasa, biegnij"), w którą zagrać można po kliknięciu w następujący odnośnik: http://www.lemonsoda.it/corrihollycorri/.

W grze należy wcielić się w jednego z bohaterów i wykazać się szybkością w... scrollowaniu myszką. Brzmi to nieco zabawnie, ale rekordziści zdołali osiągnąć rezultat aż 360 km.

 

 

Limitowane puszki z Tsubasą i ekipą zostały wydane z okazji świętowania kultowej mangi "Captain Tsubasa",  stworzonej przez Yoichi Takahashi w 1981 roku. Ma to również związek z faktem, iż Lemonsoda jest oficjalnym sponsorem corocznego festiwalu Milano Manga Festival.

W Polsce Kapitan Hawk (znany też jako Kapitan Jastrząb) pojawił się po raz pierwszy w 1993 roku na kanale Polonia 1, nadającym wówczas naziemnie za pomocą sieci kilkunastu lokalnych stacji nadawczych. Serial cieszył się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży i spotkał się z ponowną emisją na łamach Polsatu 2. Jeszcze większe uznanie Kapitan Tsubasa osiągnął we Włoszech, gdzie do dnia dzisiejszego bajka nie jest, jak widać, zapomniana. Limitowane puszki są dwustronne i cieszą oko dbałością o detale graficzne.

Tsubasa Oozora i spółka - twarze tegorocznej, włoskiej edycji puszek Lemonsoda i Oransoda.

Tsubasa Oozora i spółka - twarze tegorocznej, włoskiej edycji puszek Lemonsoda i Oransoda.

Rok wcześniej bohaterem Oransoda i Lemonsoda był Naruto Uzomaki i inni bohaterowie z anime o tytule Naruto.

Naruto - temat przewodni limitowanej edycji puszek Lemonsoda i Oransoda z 2013 roku.

Naruto - temat przewodni limitowanej edycji puszek Lemonsoda i Oransoda z 2013 roku.

W Polsce limitowane puszki Oransoda i Lemonsoda są stosunkowo trudno dostępne. Można jednak je upolować na internetowych aukcjach (pojedynczo lub w zgrzewkach po 24 sztuki). W salonikach sklepowych od czasu do czasu pojawiają sie standardowe edycje puszek: Oransoda, Lemonsoda, Pinacoladasoda, Mojitosoda oraz Lemonsoda Zero (brak na zdjęciu). Importerem napojów jest firma Soft Drink z Rudnej Małej.

Włoskie napoje z serii Lemonsoda, dostępne w Polsce.

Po raz pierwszy Oransoda i Lemonsoda w puszkach pojawiły się prawdopodobnie w drugiej połowie lat 80. Poniżej prezentacja trzech puszek, wyprodukowanych w latach 1993/94.

Oransoda i Lemonsoda z 1993 i 1994 roku w puszkach.

Z jednej strony cieszy fakt, że "bibita analcolica" doczekała się sprzedaży w Polsce. Z drugiej smuci, iż polscy producenci napojów w puszkach nie chcą w żaden sposób celebrować rodzimych filmów animowanych, czy komiksów. Seria z Kajko i Kokoszem, Bolkiem i Lolkiem, Reksiem, mogłyby stać się hitem sprzedażowym.

Na koniec przypomnijmy sobie niezapomniane czasy, gdy codziennie na Polonii 1 "leciał" Kapitan Hawk:

Jesteś tutaj: Start Nowości Puszki zagraniczne Tsubasa Oozora powrócił!

Galeria

[sigplus] Critical error: mod_sigplus (sigplus module) requires plg_sigplus (sigplus plug-in) to be installed. The latest version of plg_sigplus is available from JoomlaCode.

Google+