×

Błąd

[sigplus] Critical error: mod_sigplus (sigplus module) requires plg_sigplus (sigplus plug-in) to be installed. The latest version of plg_sigplus is available from JoomlaCode.

Tyskie warzy piwo od ponad czterystu lat

Tyskie logoW zeszłym roku Tyskie Browary Książęce świętowały 400 lat swojego istnienia. Chociaż za oficjalny rok założenia tego browaru uznaje się rok 1629, to istniejące dokumenty poświadczają, że tradycja warzenia piwa w Tychach została zapoczątkowana co najmniej w 1613 roku. Okrągły jubileusz połączony był z hucznymi obchodami, w ramach których zorganizowano m.in. akcję promocyjną z darmowymi smyczami i koszulkami.

Mamy rok 2014 i Tyskie wypuściło na rynek piwo Gronie i Klasyczne w puszkach o lekko zmienionym projekcie graficznym. Zamiast sentencji "400 lat pasji warzenia" pojawił się napis "Cztery wieki tradycji warzenia". Nie ma już pasji, jest tradycja, tak na oko mająca 401 lat.

 

 

Obok standardowych pojemności 500 ml w dyskoncie spożywczym Biedronka zakupić można powiększoną wersję Tyskiego Gronie o całe 50 ml. Jedyne, czego brakuje od lat, to 330 ml wersja puszki piwa Tyskie.

Tyskie 2014 - nowy design puszek

 

Czym się różni Tyskie Gronie od Tyskiego Klasycznego?

Tyskie Klasyczne zawiera 5% alkoholu (o 0,5% mniej, niż Tyskie Gronie). Na rynku pojawiło się dwa lata temu. Warzenie Klasycznego Tyskiego opiera się na szesnastowiecznej zasadzie czystości piwa, gdzie wykorzystywane były tylko i wyłącznie trzy składniki: słód jęczmienny, chmiel i woda. Od wariantu Gronie odróżnia je smak (jest bardziej słodowy i ma łagodniejszą goryczkę), ciemniejsza barwa, słodszy aromat i nieco słabszy poziom nagazowania.

Tyskie Gronie posiada jasnozłoty kolor i 5,5% alkoholu. W smaku charakteryzuje się chmielową goryczką.

 

Gdzie można kupić Tyskie Gronie i Tyskie Klasyczne w Puszce?

W zasadzie w większości sklepów, hipermarketów (np. Carrefour), a powiększona wersja 550 ml jest dostępna w Biedronce.

Jesteś tutaj: Start Nowości Puszki piwne Tyskie warzy piwo od ponad czterystu lat

Galeria

[sigplus] Critical error: mod_sigplus (sigplus module) requires plg_sigplus (sigplus plug-in) to be installed. The latest version of plg_sigplus is available from JoomlaCode.

Google+