×

Błąd

[sigplus] Critical error: mod_sigplus (sigplus module) requires plg_sigplus (sigplus plug-in) to be installed. The latest version of plg_sigplus is available from JoomlaCode.

Kolekcjonerski zawrót głowy: 6 niemieckich serii mundialowych puszek z Coca Colą!

Coca Cola logoMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014 w Brazylii to czas nie tylko niesamowitych zmagań piłkarskich, ale również idealny okres na szeroko rozumianą promocję sponsorów tego wydarzenia. Jednym z nich jest Coca Cola. To jedyna organizacja, która wspiera mundial nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. W poszczególnych krajach uczestniczących w tegorocznych mistrzostwach, pojawiły się w sprzedaży różne edycje puszek, spośród których chyba najbardziej okazale prezentuje się sześć niemieckich serii, liczących łącznie aż 144 metalowych opakowań! Taki stan rzeczy wielu kolekcjonerom może przysporzyć niemały zawrót głowy…

Puszki Coca Coli z imionami piłkarzy niemieckiej reprezentacji w piłkę nożną pojawiły się w sklepach na przełomie marca i czerwca bieżącego roku. Łącznie wyprodukowano sześć numerowanych serii, po trzy dla wielkości 330 ml i 250 ml:

- Coca Cola (kolor czerwony),
- Coca Cola Light (kolor srebrny),
- Coca Cola Zero (kolor czarny).

 

 

Prezentacja trzech wybranych niemieckich puszek Coca Cola wydanych z okazji Mundialu 2014 w Brazylii.

Każda puszka posiada swój unikalny numer, stąd też kolekcjonerzy nie będą mieli problemów z ich właściwym doborem. Jednakże producent napoju dystrybuuje swój produkt w sposób losowy, dzięki czemu do sklepów trafiają zgrzewki kartonów, w których numeracja metalowych opakowań jest przypadkowa. Zatem by skompletować przynajmniej jedną serię 24 puszek Coca Coli, należy odwiedzić co najmniej dwa większe sklepy na terenie Niemiec. Dodatkowo komplet małych puszek 250 ml jest zdecydowanie trudniej dostępny, w przeciwieństwie do pojemności 330 ml.

Kto dostąpił zaszczytu posiadania swojego imienia i autografu na niemieckich puszkach z Coca Colą? Dwudziestu czterech piłkarzy niemieckiej reprezentacji, spośród których nie wszyscy jednak pojechali na Mundial 2014 do Brazylii (na poniższej liście odpowiednie nazwiska zostały oznaczone gwiazdką):

1. Manuel Neuer
2. René Adler *
3. Roman Weidenfeller
4. Mats Hummels
5. Jérôme Boateng
6. Per Mertesacker
7. Benedikt Höwedes
8. Philipp Lahm
9. Marcel Schmelzer *
10. Julian Draxler
11. Mesut Özil
12. Bastian Schweinsteiger
13. Sami Khedira
14. André Schürrle
15. Lukas Podolski
16. Marco Reus *
17. Thomas Müller
18. Toni Kroos
19. Ilkay Gündogan *
20. Lars Bender *
21. Mario Götze
22. Miro Klose
23. Mario Gómez *
24. Max Kruse *

Poszczególne zestawy pustych puszek początkowo pojawiały się na niemieckim eBay’u w cenie kilkukrotnie przekraczającej wartość kaucji za puste opakowania (jeden zestaw jest wart 6 Euro, natomiast za komplet 24 opakowań zapłacimy w sklepie około 18 Euro). Do tej pory udało mi się skompletować niemalże trzy pełne serie 330 ml (brakuje jedynie Coca Cola Zero nr 10, 20, 21 i 22) oraz jedną, jedyną, samotną puszkę Coca Cola 250 ml o numerze 24.

Coca Cola Germany World Cup 2014 - numer 1 do 6.

Coca Cola Germany World Cup 2014 - numer 7 do 12.

 

Skad niemieckiej Coca Coli w puszce 330 ml:

Woda, cukier, dwutlenek węgla, barwnik E 150d, kwas cytrynowy, naturalny smak, aromat kofeiny. Jedna puszka 330 ml dostarcza 139 kcal (7% dziennego zapotrzebowania dorosłego człowieka i 35 g cukru (39% zapotrzebowania).

 

Skad niemieckiej Coca Coli Light w puszce 330 ml:

Woda, dwutlenek węgla, barwnik E 150d, kwas cytrynowy, kwas fosforowy i substancje słodzące (cyklaminian sodu, acesulfam-K, aspartam), aromat, aromat kofeiny, zawiera źródło fenyloalaniny. Jedna puszka 330 ml dostarcza 0 kcal i 0 g cukru.

 

Skad niemieckiej Coca Coli Zero w puszce 330 ml:

Woda, dwutlenek węgla, barwnik E 150d, kwas cytrynowy, substancje słodzące (cyklaminian sodu, acesulfam-K, aspartam), aromat, regulator kwasowości - kwas cytrynowy, aromat kofeiny, zawiera źródło fenyloalaniny. Jedna puszka 330 ml dostarcza 0 kcal i 0 g cukru.

Coca Cola Germany World Cup 2014 - numer 13 do 18.

Coca Cola Germany World Cup 2014 - numer 19 do 24.

Gdzie można kupić niemiecką Coca Colę w puszkach?

Jest ona dostępna w wielu sieciowych sklepach, takich jak niemieckie Netto, Real i Kaufland na terenie Niemiec.

 

Konkluzje:

Cieszy fakt, że są jeszcze kraje, w których numerowane serie puszek są na porządku dziennym. Szkoda jednak, że tego rodzaju rozwiązania wśród producentów napojów w Polsce nie są od lat praktykowane. Również nieco szkoda, że w naszym kraju nie pojawiła się żadna oficjalna puszka z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014, ale z pewnością winę za to ponosi brak Naszej reprezentacji w finałach tych rozgrywek. Jak Wam się podoba (i smakuje) niemiecka Coca Cola?

Jesteś tutaj: Start Nowości Puszki zagraniczne Kolekcjonerski zawrót głowy: 6 niemieckich serii mundialowych puszek z Coca Colą!

Galeria

[sigplus] Critical error: mod_sigplus (sigplus module) requires plg_sigplus (sigplus plug-in) to be installed. The latest version of plg_sigplus is available from JoomlaCode.

Google+